*Всі кроки є базовими. Для професійної діяльності рекомендуємо пройти додаткове навчання у майстрів із гіпса та свічок.

1. Обробка готового гіпсового вироба. Після того, як ви дістали застиглий гіпсовий виріб із молда, огляньте його, чи не потребує він шліфування та обробки у певних місцях.

2. Дайте виробу мінімум 2-4 дні на висихання. Після того, як виріб підсохне, треба покрити його всередині акриловим лаком по каменю і дати висохнути знов. Для кращої недопустимості протікання воска на стінки кашпо, виріб можна покрити лаком 2-3 рази (див. інструкцію виробника лаку) і залишити до повного висихання.

Інструкція «Як виміряти необхідну кількість воска на контейнерну свічку?»

1. Ставимо готовий гіпсовий виріб на ваги і обнуляємо їх.
Важливо! Якщо до вашого вироба ще йде кришечка, тоді треба знати розмір її заглиблення у стакан, наприклад заглиблення на 5 мм. Це впливає на кількість воска у ємність.
Далі обов’язково візуально відступаємо від краю ще додаткові 5 мм для гнота. Тобто, загалом нам треба відступити від краю 10 мм і до цього рівня налити воду в готове гіпсове кашпо.

2. Припустимо, що ми отримали цифру на вагах 175 мл і залишили ще 10 мм недолитої води до краю. Отриману цифру треба помножити на щільність воска 0,86.

175*0,86 = 150 грам воска потрібно на тару.

3. Після того як виріб, покритий лаком, висохне, зафіксуємо відповідний для ємності гніт на дні тари.

  • Для свічок у ємностях використовуємо обов’язково контейнерний віск. 

Далі йтиме мова про соєвий віск для контейнерних свічок.

4. Ми вже знаємо, що для контейнера нам потрібно 150 грам воска. Завжди насипаємо у ємність для розплавлення воска на 20 грам більше, на випадок дозаливки та виправлення нерівноі поверхні.

5. Нагріваємо 170 грам воска на водяній бані згідно інструкції виробника, даємо йому остудитись до необхідної температури для заливки і заливємо у підготовлене оброблене кашпо, в якому вже зафіксований гніт, недоливаючі наші уявно відміряні 10 мм від краю (для гнота і кришки).
Даємо застигнути. Якщо вас не влаштовує рівність застиглої поверхні воска, її можна нагріти будівельним феном або розтопити ті 20 грам воска що лишились і зробити дозаливку.