*Всі кроки є базовими. Для професійної діяльності рекомендуємо пройти додаткове навчання у майстрів із гіпса та свічок.

Для виготовлення свічок у силіконових формах із соєвого воску важливо використовувати віск саме для формових свічок. Дотримуйтесь кімнатної температури 22-24 градуси, та не допускайте протягів під час виготовлення свічок.


1. Ставимо молд на ваги і обнуляємо їх. Наливаємо воду у форму до краю.

Припустимо, що ми отримали цифру на вагах 120 мл. Щоб розрахувати необхідну кількість воска на свічку, треба отриману цифру треба помножити на щільність соєвого воска 0,86.

120*0,86 = 104 грама воска потрібно на свічку.

Коли зважуєте необхідну кількість воска, додавайте ще на 10-15 грам більше, на випадок дозаливки або виправлення нерівноі поверхні.

2. Витріть форму насухо паперовою серветкою. 

Розігрійте віск на водяній бані згідно інструкції виробника, використовуйте кулінарний термометр. За бажанням додайте барвник та арома олійки, залиште віск остужатись.

В цей час готуємо форму до заливки: визначаємо, який розмір бавовняного гноту підійде, відрізаємо необхідну довжину та протягуємо через молд за допомогою голки з широким вушком.

3. Якщо ваша форма має надріз, треба скласти шов так, щоб на готовій свічці він був максимально непомінтний. Скріплюємо молд канцелярськими резинками.

Ретельно прогріваємо феном форму, щоб не допустити перепад температур воска і форми. Так знизиться ймовірність появи на свічці фростингу (білих плям).

4. Коли віск охолонув до потрібної температури, переходимо до його заливки у форму, робимо це не швидко, щоб не утворились зайві пухирці повітря. Фіксуємо гніт посередині спеціальним тримачем. Залишаємо віск застигнути на стільки часу, який вказує виробник воска. Якщо поверхня воска застигає нерівно, її можна розрівняти феном, або розтопити віск, який залишився в ємності для розтоплення і зробити дозаливку.

5. Знімаємо резинки, якщо вони є, тримач гнота і обережно витягуємо свічку з форми. Обрізаємо зайвий гніт. Ваша свічка готова!